INDIVIDUÁLNĚ NAVRŽENÝ DŮM 2022-03-25T13:29:33+00:00

INDIVIDUÁLNĚ NAVRŽENÝ DŮM

Úvodem řekneme, že jste-li rozhodnuti pro individuálně řešený dům a spolupráci s architektem, tak níže naleznete pár informací o tom, jak to většinou funguje. A také poznamenáme, že tento postup je nám více než sympatický a to opravdu nejsme zaujatí.
Jestliže si nejste jistí, zda řešit vlastní bydlení tímto způsobem, tak je zde několik důležitých myšlenek pro rozhodování nebo zamotání hlavy.

TAKŽE…..

Někde jsme to už napsali, ale to nejzásadnější a nejdůležitější je, že když bude dům vznikat na bílém papíře, bude to originál šitý na míru pro Vás. Bude se maximálně přizpůsobovat Vaším požadavkům a představám, ať už to bude konkrétní nebo abstraktní zadání. Když něco nebudete vědět nebo něco nevědomě opomenete, architekt to z Vás vytáhne, samozřejmě bez použití násilí a mučení. Někdy je prostě otázka důležitější než odpověď.

Do procesu tvorby domu vstupuje spousta individuálních parametrů, které se dají jen obtížně vyřešit plošně. Uvedeme ty nejzásadnější.

Otázka, která by měla být položena
je, jestli lze výše uvedené, ve všech směrech individuální požadavky, vyřešit typovým domem?
Samozřejmě Vás nechceme ovlivňovat 😊, ale studii rodinného domu vnímáme jako nejlepší možné řešení při tvorbě bydlení, která zajistí efektivitu ve všech směrech. A také jsme na lepší způsob, než je tvorba architektonické studie rodinného domu, nepřišli (zatím).

Co to je vlastně ta studie RD?
Jednoduše řečeno, je to propojení a spojení všech zadání. Výsledkem je nejlepší možný domov. V čárách a textu to znamená půdorysy, pohledy, umístění na pozemku a vnější vzhled domu. V rovině abstraktní je to místo, kde budete spokojeni a v naprosté symbióze s domečkem.

Jak taková studie vypadá se můžete podívat

Co se může stát, když studii vynecháte?

 • Vyberete si typovku, postavíte ji a zjistíte, že to není ono. Už bude bohužel pozdě. Budete se muset přizpůsobit domu.
 • Jestli budete upravovat nějaký typový projekt, může se to prodražit nebo se nějakou úpravou změní funkčnost jiného prvku, který následně nebude fungovat.
 • Může se zapomenout na věci, které při stavbě už nedoženete.
 • Neproběhne diskuze nad tvorbou domu. Na nepoložené otázky se nemůže najít odpověď. Diskuze je zásadní, nutí k zamyšlení a přemýšlení.
 • Dostatečně nezohledníte individualitu pozemku a dům na něj neumístíte ideálně.
 • Budete spolupracovat s projektantem, který neudělá nic navíc než to, co mu sdělíte.

Co Vám můžeme v této fázi nabídnout?

 • Cena za studii je velmi relativní * V celkové ceně domu to nebude zas tak velká položka a peníze Vám ve finále spíše ušetří
 • U nás začínáme od 30 000 Kč
 • Termín – jelikož se tvoří něco absolutně nového nějaký čas to trvá a pak také dost záleží na množství úprav a připomínek.
  Většinou se pohybujeme mezi 2 – 4 měsíci.

Bezplatnou konzultaci

o možnosti využít tvorby architektonické studie

Přímo Vám na míru

Samotnou tvorbu individuálně řešeného domu přímo Vám na míru. Vše zábavnou formou v pohodové atmosféře a s kreativitou, která je nám vlastní.

* Teorie relativity – sáhni na rozpálenou pánev a minuta je jako hodina. Sáhni na rozpálenou ženu a hodina je jako vteřina

(s tématem to vůbec nesouvisí, ale ten citát se nám prostě líbí).