STAVEBNÍ POVOLENÍ 2018-10-05T14:59:51+00:00

STAVEBNÍ POVOLENÍ

Průběh může být hladký jako kůže po nočním krému, nebo se to může protahovat jako sokol při ranní rozcvičce. Jeden nikdy neví. Je to proces, ve kterém se k Vašemu stavebnímu záměru vyjadřují různé instituce. Hodně záleží na načasování. V sezóně si počkáte o něco déle. Když není nával, někde to jde i na počkání.

Stavební povolení si můžete vyřídit sami, nebo na to někoho najmout. Nejčastěji se to nechává na projektantovi, který s tím má zkušenosti. Když to budete vyřizovat sami, určitě ušetříte peníze. Když to necháte někomu cizímu, ušetříte čas a možná i nervy. K pověření stačí externí osoby, kterým udělíte plnou moc.

Stavební povolení x ohlášení stavby

Dnes (07/2018) už pro ohlášení stavby neplatí limit zastavěné plochy do 150 m2 a je tedy možné i větší stavby pouze ohlašovat, což je rychlejší než stavební povolení.

JAK TO FUNGUJE?

TIP: Všude, kam přijdete se usmívejte a buďte milí. Pomáhá to. Úplatky v podobě vína, čokolády, apod. nejsou zakázány 😊

Uvádíme orientační seznam vyjadřujících se institucí. Požadavky se liší dle lokality pozemku.

Na co si dát pozor

  • Vždycky je lepší si na příslušný úřad za konkrétní osobou zajít nebo si zavolat před tím, než se začne projektovat. Může se tak předejít problémům, které by prodražily projekční práce.
  • Nikoho si zbytečně nenaštvěte. Když bude nějaký úředník chtít, může Vám celý proces dost znepříjemnit.
  • Jestli máte typový dům, tak ho před zahájením projekčních prací na úřadě ukažte, jestli s tím nebudou mít problém, (popř. obor hlavního architekta). Je to kvůli tomu, abyste pak nemuseli projekt předělávat. Stojí to peníze a je to zbytečné.

S čím Vám můžeme pomoci?

  • Cena – je individuální, ale měli byste se vejít do 10 000 Kč
  • Termín – to je v rukou úředníků. Orientačně 1-3 měsíce

Domluvíme se se stavebním úřadem

Podáme a vyřídíme žádosti na příslušné orgány

Zažádáme o ohlášení stavby

TIP: Územně plánovací informace

Není to povinnost, ale je dobré tím začít, než začnete projektovat, (v architektonické studii by se to mělo řešit automaticky). Na stavební úřad se podá žádost o vyjádření k tvaru hmoty domu, zda vyhovuje územnímu potažmo regulačnímu plánu. Ofiko se to jmenuje dokumentace pro územní rozhodnutí)