VÝBĚR DOMU 2022-03-25T13:26:20+00:00

VÝBĚR DOMU

téma je velmi rozsáhlé, ale stejně jako v kategorii o výběru pozemku pro Vás zkusíme vybrat ty, podle nás, nejzásadnější věci.
Ideální je používat selský rozum a nemít hlavu v oblacích. Tenhle přístup Vám může ušetřit spoustu peněz a starostí.

Takže JAK ZAČÍT?

Inspirujte se – je to to nejlepší, co můžete udělat. Internet je plný domů. Existují vyloženě katalogové servery, kde Vám nabídnou spoustu typových staveb. Některé jsou horší, některé ještě horší a pak je několik dobrých. Prohlížejte a klikejte. Je to nejlepší způsob, jak si uvědomit co chci a potřebuji, co se mi líbí a nelíbí, získáte představu o cenách, velikostech a různých tvarech. Čerpejte inspiraci ohledně vzhledu, dispozice, funkčnosti. Tenhle krok můžete vynechat v případě, že jste jasně rozhodnutí pro individuálně navržený dům. Architekt s Vámi totiž vše projde a rozebere s přesností švýcarského hodináře.

Určitě si ujasněte ty NEJZÁKLADNĚJŠÍ PARAMETRY DOMU (nemusí to být finální, ale je třeba se od něčeho odrazit).

Takže – po absolvování několika výše uvedených rozhodovacích procesů, doufáme, že máte aspoň základní představu.

(Neznamená to, že se to nemůže změnit.)

A teď co dál?

Budete si muset vybrat cestu, kterou se vydáte.

První varianta je, že si na internetu vyhlédnete nějakou typovku, která je pro Vás nejpřijatelnější. Oslovíte projektanta, aby Vám vypracoval minimálně projektovou dokumentaci pro stavební povolení. Jestli budete chtít něco upravit, měli byste počítat s nárůstem ceny. Nezřídka se stává, že nějaký požadavek na změnu naruší funkčnost domu, což se může projevit až po zapracování změn a tím započne další proces úprav a zkoušení. Změny vyžadují práci, která zabere čas a vznikají tím vícenáklady. Je dobré na to myslet a dotázat se na úvodním jednání, jak se budou případné změny a úpravy řešit.

Mějte na paměti, že činností projektanta by mělo být spíše vymýšlení technických řešení než řešení vzhledu, prostoru a funkčnosti. Tohle spadá do náplně práce architekta.

A tím se dostaneme k druhé možnosti. Půjdete cestou originálu a necháte si od architekta navrhnout dům na míru, který bude přesně podle Vašich požadavků a představ. Dostanete dům, který bude v souladu a harmonii s Vámi i s okolím. Zde si můžete přečíst o tom, proč jít touto cestou a jak to probíhá (odkaz na studii).

Rozhodně Vám neřekneme, že A je lepší než B nebo že vanilková je lepší než čokoládová. Prozradíme ale, že v prvním případě se budete vy přizpůsobovat domu a v případě druhém se dům přizpůsobí Vám. Možnost volby máte, tak směle do toho. 😊

Co Vám můžeme v této fázi nabídnout?

  • První konzultace jsou zdarma
  • poté účtujeme 650 Kč za 1 hodinu, kdy máte naši plnou pozornost

Konzultace

piště nám nebo klidně volejte, zastavte se osobně. První společné chvíle Vám věnujeme zdarma.

Posouzení vybraného domu

koukněte vedle, proběhne to stejným způsobem

Kdybyste se nás chtěli na něco zeptat, klidně nám napište. Co víme, to povíme info@domyspribehem.cz